Kevad/suvi 2013 kollektsiooni esitlus

Image

Värske kollektsiooni märksõnadeks on muretus, vabadus ja triibulised kangad. Inspiratsiooni on Kaidi Kuur ammutanud Mehhiko kunstist ja kunstnik Frida Kahlo’st, hargipitsist ning boheemlusest.

 

Kevadsuvised rõivad on looduslähedased nii stiililt kui ka kangastelt. Kasutatud on siidi ja puuvilla – käsitööna valmistatud heegeldatud rõivad õhkavad suvisest soojusest. Rohkelt on kasutatud ka naturaalset valget tooni, mida on ideaalne miksida erinevate värvipaleti värvidega, näiteks punase, lilla, oranži, rohelise ja sinisega.

 

Algselt soovis Kaidi enda kollektsioonis kasutada kootuid kangaid, kuid soovitud lõngade leidmine osutus eeldatust keerulisemaks. Seetõttu hakkas noor rõivadisainer otsima alternatiive ja leidiski, et heegeldamisega on võimalik sama ideed ning nägemust teostada.

 

“Põhjalikuma uurimise käigus avastasin hargipitsi ning see köitis mind. Proovisin erinevaid meetodeid selle teostamiseks ja leidsin täiesti uue huvitava maailma enda jaoks,” valgustab Kaidi Kuur uue kollektsiooni valmimise tagamaid.  Kuigi hargipits on käsitöös üsna populaarne, siis kasutab Kaidi seda uues võtmes. Teostamine on küll aeganoudev, kuid tulemus on seda väärt. Hargipitsi on Kaidi rõivastes kombineeritud erinevate lõngadega ning heegeldatud kokku nii figuuri järgi kui ka vabamasse vormi. See liibub ümber keha ning samas vormub keha järgi ideaalsesse kujusse.

 

Kollektsiooniesitlus saab teoks tänu headele koostööpartneritele: New Vintage by Kriss, John Masters Organics ning Fresita.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s