Blogi

Pidu sinus eneses

Sügis-talvine moekollektsioon “Jacinto” on esitletud ning see paneb punkti ühele ning samal ajal ka alguse uuele kollektsioonile. Minu jaoks on väga oluline end laadida kunstiga ning ammutada uusi kogemusi, on see ju suur osa minu inspiratsioosiallikast kollektsioonide loomisel. Sel nädalal leidsin taas võimaluse külastada KUMU, olin sellest puudust tundnud. Mul oli rõõm külastada, lisaks imelistele Eesti kunstnike töödele, hetkel KUMU-s olevat näitust “Pidu sinus eneses”. Tegu on Art deco moenäitusega, mis pärineb Aleksandr Vassiljevi kogust. Näitus oli tõeline üllataja, mille terviklik atmosfäär oli 20ndatest ning saali ehtisid kaunid kleidid oma pidulikkuses ja elegantsis. Kuna ka minu eelmine kevad-suvi kollektsioon “Flowing Mirage” oli eeskätt inspireeritud 20ndatest ning Art deco ajastust, siis nautisin näitus väga. Art Deco on ajastu, mille õitseng sai alguse Prantsusmaalt 1920-ndatel, pärast I Maailmasõda. See ajastu on läinud ajalukku naiste vabaliikumise, õitsva majanduse ja olulise tehnoloogia arenguga, mis kõik rajasid teed uuele eluviisile- modernsele, luksuslikule ja vaba aega väärtustavale. Muudatused, mis toimuvad ühiskonnas, jõuavad ka moodi ning Art Deco mõjutas naiste rõivastust oluliselt- näiteks loobuti korsettidest, kleidid muutusid lühemaks ning avaramaks. Mulle näib, et naised tundsid, et murravad vabaks piirangutest ja reeglitest, luues uue ajastu, mis tähistas rõõmu, tantsu, ilu. Näituse nimi “Pidu sinus eneses” annab hästi seda sõnumit edasi. Jagan näituselt kollaaži ning soovitan soojalt kõigil kasutada võimalust ja näitust külastada. Näitus on avatud 18. jaanuarini.

IMG_1138-0.JPG

IMG_0996.JPG

Las kallab!

Sügis hakkab vaikselt kätte jõudma ning vihma kallab rohkem, kui ootasin. Ja vihmaste ilmadega on parim kanda vihmamantleid! Vihmamantlid on nii praktilised kui ka kaunid.

Meie stuudios ootavad omale uut omanikku kaks kaunist vihmamantlit. Trendika ruudu ja voodriga vihmamantel on soe, praktiline ja sobib hästi nii kleidi kui teksadega kandmiseks. (Suurus 36). Sinine ning helkurtikanditega on disainilt naiselik ning helkurtikandite kaudu praktiline pimedal ajal. (Suurus 38).

Tule stuudiosse proovima või esita oma tellimus! Lähme sügisele vastu kaunilt ja enesekindlalt!

Tutvu ka inspiratsioonifotodega tänavamoest

Processed with Moldiv

Pulmad, pulmad ja veelkord pulmad!

Sellel suvel on stuudios palju pulmaliste kleite. Pulmad annavad meile rõõmu ja päikest! Tundub, et see ongi nii kauni suve saladus.

Siit ka väike kollaaž meie stuudiost. Nagu näha, ei ole valge see aasta kõige populaarsem. Lisaks valgele on nii roosat, nahatooni, kollast ja ka sinist.

Varsti oodata kauneid pilte ka pulmadest.

20140811-184005-67205293.jpg

Dries Van Noten – Inspirations

See nädal sain inspiratsiooni Pariisi Les Arts Decoratif muuseumis olevast fantastilisest ning väga inspireerivast näitusest –  moedisainer Dries Van Noteni inspiratsioonid. Näitus oli väga hämar ja müstiline. Mulle väga meeldis, kuidas musta taustaga tulid esile detailid. Kasutatud oli väga palju käsitööd. Põhiliseks teemaks oli inspiratsiooni ammutamine, mis oli väga mitmekülgne. Inspiratsiooni oli ammutatud hertsogist, aiast, kullast, visuaalsest illusioonist, bollywoodist ja paljust muust. Olles ise disainer, oli äärmiselt huvitav näha, kuidas on töödanud maailma üks tuntumaid disainereid. Ma ei saa jagamata jätta oma lemmikuid sellest näitusest, kuigi seal oli veel paljugi põnevat ning soovitan kõigile võimaluse korral minna vaatama!

 

Sidrunid ja apelsinid!

Sellel nädalal olen inspiratsiooni saanud suvistest soojadest toonidest (kollane, oranž ning nende varjundid). Need värvid toovad soojust ka siis kui päike ei paista.

Tänavamoest inspireerituna valmistasin kaelakee, mille juurde sobib hästi New Vintage by Kriss käeehe!

Suvised toonid nagu kollane ja oranž toovad sära ning sobivad ideaalselt valge või helehalliga, mis tasakaalustavad kirkaid värve. Muidugi julgematele soovitan kollast ja oranži koos kasutada.

Päikest!

kollane

Plisseer

Suviselt soojad ilmad on imelised ning üllatasid meid sel aastal varakult. Mis oleks suvesoojuses veel parem, kui kanda õhulisi, mängulisi seelikuid ja kleite. Plisseer on suurepärane valik. Jagan sinuga insipireerivaid pilte, kus on ideid suviste ilmade riietuseks (esimesel pildil on minu disainitud seelik ning pluus):

Õrnroosa kevad!

Päike särab ning ilmad on juba soojad. Mis oleks toredam, kui tunda end samal ajal õrna, värske ja naiselikuna. Selle kevade trendideks on kindlasti õrnroosa, mis vallutab nii moelavasid, tänavamoode kui ka punaseid vaipasid. Õrnroosa muudab naha värskeks ja säravaks! Ka minu kevad/suvisest 2014 kollektsioonist ei puudunud õrnroosa, sest see on ka minu suur lemmik!

Allpool on galerii nii minu lemmikutest kui ka ühest klientide lemmikust uuest kollektsioonist.

 

Päikest!