Kollektsioon

“WATERLILY”

Sel kevadel on kollektsioonis õrnus ja puhtus, mille inspiratsioon ei ole miski muu kui isikliku elu kogemus- poja sünd, viinud Kaidi loomingu uuele tasemele. Kollektsioon “Waterlily” on pühendatud puhtusele, õrnusele ja uuele algusele. Kaidi esitleb oma pulma- ja õhtukleitide kollektsiooni Tallinn Fashion Weeki raames, avades oma showga esimese päeva. Kaidi: “ Sel korral olen pühendanud oma kollektsiooni pruutidele, soovin anda edasi sõnumi uuest algusest. Just nagu kevad on uus algus, on pruutide jaoks abiellumine algus ja ka minu jaoks on seekordne kollektsioon uus algus.” Inspiratsioonist rääkides lähevad Kaidi silmad särama kui ta energiliselt kirjeldab: “ Vesi, meri, rand, päikesepaiste sillerdaval merel. Soe tuul ja hinges on unistused, rahu, minimalistlik tühjus. Mind inspireerivad läbipaistvus, nagu vesi, õhk, tuul, armastus… seega kaovad värvid ning jääb puhas valge valgus.”

Kaidi Kuur kollektsiooni tutvustus toimus 16. märtsil kell 18.00 Tallinn Fashion Weeki raames, Hilton Tallinn Park hotellis.

Attina

kaidi-kuur-ss2017-4kaidi-kuur-ss2017-5img_5881

kaidi-kuur-ss2017-6

Tänan:

Lilian Merila

Stuudio 35

Beatrice Mass Models

MJ LOGO ilma lingita

Kevad/suvi 2015

Moedisainer Kaidi Kuuri 2015 kollektsioonis on peamine rõhk seekord pidulikel õhtukleitidel. Õhtukleidid on isikupärased ja ainulaadsed tänu käsitsi valminud tikandist ning heelgeldustega kaunistustele. Õhtukleidi kangad on lendlevad ja elegantsed.
Rafineeritud kollektsioon on saanud inspiratsiooni Haida Gwaii müüdist, mis jutustab loo maailma valguse toonud rongast.
Ronk oli tol ajal lumivalge lind. Maailmas valitses sel ajal pimedus, kuid ronk päästis maailma, tuues tagasi päikese, kuu, tähed, tule ja puhta vee. Valgus on see, mis aitab meil näha ning annab elule värvid.
Ronk kaotas kangelasteo tegemisel oma kaunid valged suled, mis muutusid süsimustaks.
Loost inspireerituna on kasutatud tikandeid, mis on inspireeritud valgetest sulgedest, mis hiljem muutusid mustaks.
Sel korral tutvustas Kaidi Kuur oma uut kevad-suvist kollektsiooni Miss Raplamaa 2015 valimistel, kus kaunid missikandidaadid kandsid uue kollektsiooni kleite õhtukleidivoorus ning auhinna üleandmisel.

Kaidi Kuur 2015

 

“JACINTO” Sügis-talv 2014/2015

Kollektsiooni “Jacinto” iseloomustavad Salvador Dalist inspireeritud ümarad jooned, rohke tekstuurikasutus ning värviküllus. Inspiratsiooniallikaks on moedisainerile nii Dali kunstiteosed, muuseumiarhitektuur kui ka Dali elusündmused.

Kaidi Kuur kirjeldab: “Mulle meeldib fantaseerida ning luua enda jaoks vahel sürreaalne maailm. Sageli näib, et fantaasiamaailm on reaalsemgi, kui see, mis mind igapäevaselt ümbritseb.” Disainerile imponeerib lapselik naiivsus, mis näitab maailma teisest küljest. Kaidi on ka veendunud, et sageli jääb palju märkamatuks, sest silmitsedes maailma pealiskaudselt ja kiirustades, ei märgata olulist ja kaunist. “Minu unistus on, et ma suudaksin muuta elu värvilisemaks väikeseid pisiasju rõhutades. Ka talvel võib olla rõivastus värvilisem ja julgemalt katsetada moega,” lahkab moedisainer uue kollektsiooni loomise tagamaid.

Sügistalvise kollektsiooni kleitide ja mantlite kangad on soojad, tekstuursed ja värvikülluslikud. Toonidest on valitsevateks varjunditeks sügiseselt küpsed ning sügavad toonid, teisalt tasakaalustavad värvigammat puhtad ja rahulikud toonid, näiteks naturaalvalge. Rõivaid kaunistavad hargipitsiga nahkvööd, mis on loodud Kaidi Kuuri koostöös nahkaksessuaaride brändiga Stuudio Nahk.

Kaidi Kuur esitles kollektsiooni “Jacinto” 24. oktoobril 2014 Tallinn Fashion Weekil.

2 Kaidi Kuur AW 2015

“FLOWING MIRAGE” Kevad/suvi 2014

Kollektsioon on ammutanud inspiratsiooni Art Deco ajastust, mille õitseng sai alguse Prantsusmaalt 1920-ndatel, pärast I Maailmasõda. See ajastu on läinud ajalukku naiste vabaliikumise, õitsva majanduse ja olulise tehnoloogia arenguga, mis kõik rajasid teed uuele eluviisile- modernsele, luksuslikule ja vaba aega väärtustavale. “Muudatused, mis toimuvad ühiskonnas, jõuavad ka moodi ning Art Deco mõjutas  naiste rõivastust oluliselt- näiteks loobuti korsettidest, kleidid muutusid lühemaks ning avaramaks. Mulle näib, et naised tundsid, et murravad vabaks piirangutest ja reeglitest, luues uue ajastu, mis tähistas rõõmu, tantsu, ilu.”  sõnas Kaidi Kuur.

Värskes kollektsioonis on Kaidi loonud suviselt langevad, pastelsetes toonides, siidkleidid. Kleite kaunistavad päikese käes sädelevad tikandid, mis on käsitsi valminud.

 

kaidiKuur_janneluigla_finish

 

 

 

Tänan:

cest la vie logotrendexpress

 

“AURORA” Sügis/talv 2013/2014

Moedisainer Kaidi Kuur sügis-talvine 13/14 kollektsioon on täis põhjamaist soojust, kultuuri ja käsitööd.

Käesolevat sügis-talvist kollektsiooni iseloomustab põhjamaiste kultuuride kooskõla, kus kõige põhjapoolsem kultuur, saamid, ning skandinaavia minimalistilikkus põimuvad naiselikuks ja soojaks kollektsiooniks.

Kollektsioonis kasutatud kangad on hooajast inspireeritult soojad, kuhu lisaks käsitöötehnikaga sügavust pakutud. Värvidest on eelistatud selged, puhtad toonid ja mustritest võib leida ruutu. Käesoleva kollektsiooniga on Kaidi mõelnud ka meie sügisestele ilmadele ja soojale talvele, millele vastuminekuks pakub ta nutikaid ülerõivaid – Vihmamantlid koos helkiva tikandiga.

Kingad: trendexpress

“Free Soul Frida”  Kevad/suvi 2013

 

Koostöös:

“Roosiaed” Kevad/Suvi 2012

Kollektsioon “Roosiaed” tarvis ammutas inspiratsiooni vanaema roosiaiast ning Jaapani kultuurist. Kangastel on kasutatud struktuuri saamiseks laserlõikust, mis muudab kanga õhuliseks ning mänglevaks.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s